Neuralgia międzyżebrowa a wypadek przy parcy

Czy neuralgia miedxyzebrowa jest urazem i jakiego typu. Proszę odnieść odpowiedź do wypadku przy pracy. Pracownik zgosil wypadek przy pracy a lekarz z izby przyjec w rozpoznaniu stwierdził neuralgia międzyzebrowa.

Aleksander Ropielewski

Bez badania przedmiotowego i historii chorobowej pacjenta nie można stwierdzić czy neuralgia jest wynikiem wypadku czy też istniała już wcześniej. Na pewno wypadek mógł spowodować jako konsekwencję uszkodzenie nerwu i jego neuralgie.