Neuralgia nerwu trójdzielnego i zwężenie tętnic szyjnych

Witam mam stwierdzoną neuralgię nerwu trójdzielnego prawej a ostatnio również lewej strony dodatkowo zwężenie tętnic szyjnych biorę leki na neuralgie i dotlenienie codziennie strasznie cierpię na ból głowy i napadowe strzały nerwu w różnych miejscach głowy zaliczyłam również zabieg wiązką laserową w Allernot w Warszawie i nie mam już siły znosić ciągły ból lekarz prowadzący twierdzi, że muszę z tym żyć proszę o poradę gdzie mogę uzyskać pomoc .Joanna lat 35

W leczeniu farmakologicznym neuralgii stosuje się:
•leki przeciwpadaczkowe ( niektóre, ściśle określone, i co bardzo ważne w odpowiednich dawkach)
•leki przeciwdepresyjne ( ściśle określone, i co bardzo ważne w odpowiednich dawkach)
W uporczywym bólu stosuje się:
- blokady, czyli ostrzykiwanie chorego nerwu lekiem przeciwbólowym (często blokada poprzedza zabieg termolezji lub neurolizy)
- termolezję, uważaną za najskuteczniejszą metodę leczenia.
- leczenie Gamma Knife (skuteczność około 30%)
- inne np. neuroliza
- inne, których skuteczność nie została jednoznacznie potwierdzona
Jednocześnie trzeba uświadomić sobie, jakie bodźce najczęściej wywołują nerwobóle i nauczyć się ich unikać (np. nie dotykać określonych miejsc na twarzy lub w jamie ustnej).

W ostateczności możliwe jest operacyjne odsunięcie naczynia uciskającego nerw trójdzielny, jeżeli oczywiście przyczyną jest konflikt naczyniowo-nerwowy.
Z opisu wynika, że Pani problem jest bardziej złożony niż sama neuralgia.