Neuralgia podpotyliczna a leczenie

4 miesiące dokucza mi ból tyłu głowy i za uszami, stany splątania i szumy uszne. Nie mogę normalnie funkcjonować. Neurolog stwierdził neuralgię popotyliczną i leczył lekami (gabapentyna, amitryptylina, cynaryzyna,propanolol) i leki przeciwbólowe, akupunktura bez poprawy. Także blokada diagnostyczna niewiele pomogła. Tomografia i rezonans głowy, bad. krwi nie wykazały nic Lekarz nie chce wystawić mi skierowania na oddział neurologiczny, twierdząc że nie leczy się neuralgii na nim. Czy ma rację ?

Witam,
Jeżeli jest to neuralgia potyliczna, to rzeczywiście nie ma sensu iść do szpitala. Opis pana dolegliwości może wskazywać na neuralgię potyliczną.
Aby blokada miała wartość diagnostyczną powinna być wykonana pod kontrolą USG - nerw potyliczny większy widać w USG i tylko wówczas można mieć pewność, że ostrzyknięto właściwy nerw.
Ponadto ból może pochodzić ze stawów międzywyrostkowych (ang. facet joints).

Pozdrawiam serdecznie,