Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Neuropatia czuciowo-ruchowa u 19-latka

Jestem 19-latkiem i choruję na neuropatię czuciowo ruchową ( zanik mięśni łydek ) i mam takie pytanie czy można i czy jest jakiś sposób na wzmocnienie tych mięśni i zwiększenie ich objętości ? aktualnie bardzo źle chodzę potykam się a nogi ćwiczę na rowerze codziennie bo ostatni raz biegłem w podstawówce bo przez tą chorobę nie umiem biegać a bardzo bym chciał biegać jak kiedyś . Z góry dziękuję
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Mam nadzieję, że jesteś pod opieką neurologa! Regularna rehabilitacja, niezbyt forsowne ćwiczenia i masaże są zawsze pomocne. Można stosować pomocniczo różne preparaty witaminowe, wzmacniające. Dobra dieta też jest bardzo ważna. Czy nie ma niedoborów wit D, kwasu foliowego, wit B12 ? Leczenie i rehabilitacja pod opieką lekarza. Konsultacja w Poradni Chorób Nerwowo-Mięśniowych przy Klinice Neurologicznej WUM w Warszawie!

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy