Neutrofile powyżej normy - co to może oznaczać?

Witam, zrobiłam ogólne badania. Neutrofili mam 73, a limit jest od 40 do 70. Co to oznacza? Sytuacja podobnie wygląda w przypadku glukozy (ICD-9:L43), której mam 67,28, a przedział mieści się od 74 do 106. Proszę o diagnostykę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Ważne, aby opisać także kontekst badania - wiek badanego, choroby przewlekłe, ostatnio przebyte infekcje, aktualnie stosowane leki. Niezmiernie istotne jest także podanie powodu zlecenia badań, aktualnie występujących objawów.
Same niewielkie nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych bez objawów klinicznych nie są wskazaniem do dalszego postępowania.
Liczba neutrofili w niewielkim stopniu przekracza normę - ważne jest także wzięcie pod uwagę, czy rozmaz krwi był robiony automatycznie, czy manualnie. Wyniki automatyczne cechują się wysokim poziomem błędów, ponieważ krwinki często są klasyfikowane do innej grupy.
Taki poziom może być związany z niedawno przebytą infekcją bakteryjną, ale może nie mieć też większego znaczenia.
Poziom glukozy także w niewielkim stopniu odbiega od normy. Przy braku dolegliwości jest on akceptowalny.
Proponuję powtórzyć wyniki badań za 3-4 tygodnie oraz przy kontroli u lekarza rodzinnego odnieść się także do aktualnie występujących dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie!