Nic mnie nie cieszy i cały czas płaczę - czy to depresja?

Od jakiegoś czasu nic mnie nie cieszy, cały czas plączę, kaleczę swoje ciało i kłócę się ze wszystkimi. Mam problem ze swoja psychiką - uważam, że nic mi się w życiu nie udaje, nie mogę znaleźć pracy, przez co kłócę się z chłopakiem, który mnie utrzymuje, uważa że to moja wina, że jej nie mam. Cały czas czuję się gorsza od innych. Mam koszmary w nocy i coraz częściej myśli samobójcze. Naprawdę się staram, ale nic mi nie wychodzi, przynajmniej inni tak twierdzą. Nie chcę iść do psychologa, bo wstydzę się swoich obaw... Błagam, niech mi ktoś pomoże.

ponad rok temu

Witam,
Jeżeli udzielenie jednej porady by było równoważne z odbyciem psychoterapii u psychologa to myślę, że każdy by wybrał tą drugą opcję. Jak jednak można się łatwo domyśleć, to nie są dwie równoważne formy pomocy. Porada internetowa niestety nie może być "receptą" na twoją przypadłość.
Z tego co napisałaś można wnioskować, że masz bardzo obniżony nastrój i poczucie własnej wartości. Opierając się o list nie można postawić całościowej diagnozy, jednak myśli, które opisałaś zdecydowanie można określić jako depresyjne. W związku z powyższym uważam, że pomoc specjalisty jest Ci bardzo potrzebna.
Odzyskanie poczucia własnej wartości jest Ci niezbędne do prowadzenia zdrowego i normalnego życia, jak i do znalezienia pracy. Jeżeli nie masz pieniędzy na psychoterapię, możesz poszukać pomocy w organizacjach pozarządowych, które wspierają osoby bezrobotne. Takie instytucje często oferują też pomoc psychologiczną.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia,
Magdalena Boniuk