Nie chcę być gejem, ale czy jestem?

Witam, Nie będę się przedstawiał, bo chciałbym być anonimowy. Mam 15 lat - III gim., od jakiegoś czasu już zacząłem dojrzewać - pierwsze zarosty, owłosienie. Moim problemem jest to, że podniecał seksualnie mnie mój kolega, tzn. nie, że na myśl o nim chciało mi się masturbować, ale gdy podczas masturbacji pomyślałem sobie o nim to szybciej mogłem skończyć zabawę. Pisze to ponieważ myślę, że jest to istotne do tego co zaraz napiszę. Otóż od jakiegoś tygodnia coś mi odbiło (przepraszam, ale nie wiem jak to nazwać), że myślę o facetach. Nie chcę o nich myśleć i bardzo mnie to irytuję oraz nie wiem co mam ze sobą zrobić. Próbuję na siłę udowodnić sobie, że wole kobiety i masturbuję się po parę razy dziennie i zauważyłem, że nie odczuwam takiego bardzo dużego popędu do kobiet jak przedtem. Nie wiem może jest to spowodowane tym, że masturbuje się parę razy dziennie. Cały czas z myślą o kobietach. Dodam jeszcze, że jestem prawiczkiem, ale miałem w swoim życiu kilka kobiet. Byłem zakochany, byłem rzucony, byłem zdradzony. Dodam też, że bardzo mnie to denerwuje i nie wiem co mam ze sobą zrobić, ale ja nie chce być homo, ponieważ brzydzę się tym. Siadło mi coś na psychikę i idąc ulicą wyobrażałem sobie, że całuję się z facetami (tak, wiem, że coś ze mną nie tak), ale bardzo mnie to brzydziło. Gdyby ktoś mógł mi odpowiedzieć co jest ze mną nie tak, bo od tego tygodnia to ja popadam w jakąś depresję. Nic nie ma sensu, ponieważ chce mieć normalną rodzinę. Na wakacjach byłem zakochany po uszy w jednej dziewczynie. Wyobrażam sobie siebie za parę lat z kobietą u boku, z 2 dzieci. Fakt, że coś mi się stało i zaczynam myśleć, że jestem homo przekreśla wszystko. Czy to są tylko moje jakieś urojenia spowodowane dojrzewaniem? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Twoje obecne problemy mogą być związane z intensywnymi zmianami okresu dojrzewania. Dojrzewanie to czas bardzo burzliwy, kiedy następuje dużo nieoczekiwanych zmian i zachowań. Warto, żebyś poczekał jeszcze trochę i nie skupiał się wyłącznie na tym temacie.
Fantazje na temat tej samej płci mogą się zdarzać każdemu człowiekowi, szczególnie w wieku dojrzewania. Nie muszą być one jednak związane z zaburzeniami. Daj sobie czas i staraj się siebie obserwować. W trudnych chwilach, kiedy narasta lęk i wracają natrętne myśli, możesz korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Jeśli Twój obniżony nastrój będzie się utrzymywał, a Ty sam nie będziesz mógł poradzić sobie z narastającymi trudnościami, to warto wtedy skorzystać z pomocy psychologa.

Pozdrawiam