Niemowlak nie chce jeść z łyżeczki

Mój syn skończył 10 miesięcy i odmawia jedzenia czegokolwiek łyżeczką. Dzieje się to od września 2010, lekarze mówią, że mały dobrze się  rozwija, nie ma anemii, że sam zacznie domagać się czegoś więcej... Jego głównym posiłkiem jest Bebilon Pepti. Przy próbach karmienia łyżeczką jest płacz, szczękościsk. Próbowałam go trochę przegłodzić (bo ktoś doradził, że dziecko wtedy otworzy buzię) ale nic z tego nie wyszło i musiałam mu dać mleko. Dostaje potrawy, które lubi, bo je zjada przez butelkę. Co jeszcze mogę zrobić?? Nie chcę, żeby posiłki kojarzyły mu się z terrorem jedzeniowym:-(

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Najlepiej przestać głodzić dziecko, tylko z karmienia zrobić zabawę. Jedzenie posiłków nie musi być stresujące, tylko może sprawiać radość, a przy tak silnym oporze malucha warto uzbroić się w cierpliwość, konsekwencję i pomysłowość. Może Pani spróbować gotować obiad przy maluszku, mówić o tym co robi, jak nazywają się produkty itd. Dziecko może pomagać np. podawać warzywa, myć je itp. Możecie wspólnie spróbować zrobić naszyjnik z makaronu ( grube rurki, bawełniany sznurek ) i spróbować go ugotować i potem zjeść. Proszę przygotowywać bardzo małe porcje nowych pokarmów maluszkowi i nie zmuszać do jedzenia więcej jeśli odmawia, ale konsekwentnie co jakiś czas zwiększać dawkę.

Warto również wspólnie z maluszkiem wybrać sztućce do jedzenia i talerzyk. Można też wymyślić bajkę o wróżce ,która przynosi dzieciom magiczne łyżeczki, w których jedzenie jest pyszne i podarować dziecku taką " magiczną łyżkę" następnego ranka z liścikiem od wróżki. Pomysłów można mieć wiele, ale ważne jest nie poddawanie się i zmiana nastawienia do karmienia dziecka;)

Pozdrawiam i życzę sukcesów:))