Nie czuję ruchów dziecka - czy to za wcześnie, czy jest coś nie tak?

Jestem z drugim dzieckiem w ciąży jest to 19. tydzień, a ja nie czuję jego ruchów. Lekarz prowadzący powiedział, że w 18. tygodniu powinnam je czuć. Boję się czy wzystko jest OK, czy jest coś nie tak. Pomóżcie.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli ciąża jest prowadzona pod nadzorem lekarza ginekologa, który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, to nie ma powodów do niepokoju. W drugiej ciąży pierwsze ruchy dziecka stają się wyczuwalne zwykle pomiędzy 18. a 20. tygodniem ciąży. Jeżeli po 20. tygodniu nie będzie Pani nadal czuła ruchów dziecka można się udać do gabinetu ginekologicznego na kontrolne badanie USG.

Pozdrawiam serdecznie!