Nie czuję się dobrze w swoim ciele: czy jestem za gruba?

Mam problem. Mam 13 lat i ważę 58 kg, mój wzrost to 156 cm. Nie wiem czy to dobra waga, czy zła, bo się na tym nie znam, ale czuję się strasznie gruba i to mi przeszkadza. Jestem przez to nieśmiała w codziennym życiu. W moim ciele najgorsze dla mnie części to brzuch, uda i mały biust. Proszę o pomoc : )

13 LAT ponad rok temu

Witam.

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę, dlatego nie powinnaś się aż tak martwić. Czasami wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych oraz zwiększyć aktywność fizyczną, aby powrócić do prawidłowej wagi.

Należy ćwiczyć minimum 30 minut około 3 razy w tygodniu, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, przysiadów, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej, by spalić tkankę tłuszczową. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Musisz wiedzieć jak się prawidłowo odżywiać, a dowiesz się tego z artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.