Nie czuję się sobą - co mi jest?

Mam 15 lat od sierpnia czuję się coraz gorzej. To wszystko stało się z tego, że czuję się brzydka i gruba. Zaczęłam sobie wmawiać. Później rzeczywiście przytyłam i niektórzy mi mówili, a ja to wszystko przeżywam. Tylko zawsze jakoś normalnie żyłam z tą świadomością a teraz jest coś nie tak... To wszystko przez to, że mam problemy w szkole, ze znajomymi, problemy rodzinne, niską samoocenę. Rozmawiałam z mamą, ale ona nie wzięła tego na poważnie. Objawy jakie mam to: chwiejność nastroju, uderzająca potrzeba samotności, która przedtem nie występowała u mnie, postępująca zgorzkniałość, nieufność w stosunku do ludzi, czuję, że nikt mnie nie potrzebuję i jestem niepotrzebna na tym świecie, przestałam interesować się w zupełności szkołą, nie potrafię zająć się przez dłuższy czas jedną sprawą, zachowuję się i mówię bezsensownie, postępuję tylko według swoich myśli, które nie maja związku z rzeczywistością, nie poznaję przyjaciół, nie orientuję się w czasie, przywiązuje niezwykłą wagę do religijnych rozmyślań, chociaż przedtem nie interesował się sprawami religii. Jestem strasznie przygnębiona i smutna i czuję, że nic mnie w życiu nie czeka fajnego;(. Proszę o pomoc. Nie wiem co mi jest.

Witam!

Problemy z akceptacją swojego ciała oraz poczucie samotności, to charakterystyczne dolegliwości okresu dojrzewania. W Twoim wypadku powodują, że Twoje samopoczucie pogarsza się i zaburza Twoje funkcjonowanie.
Warto, żebyś porozmawiała  z rodzicami o tym, co przeżywasz i jak się czujesz. Razem możecie udać się do psychologa. Jesteś niepełnoletnia, dlatego do przyjęcia do specjalisty wymagana jest zgoda rodziców. Z psychologiem możesz pracować nad swoimi problemami oraz trudnymi emocjami. W trudnych chwilach zachęcam Cię do korzystania z pomocy telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Pozdrawiam

Dzień dobry!
To co stworzyłaś we własnej głowie zostało stworzone przez Twoją podświadomość na bazie dostępnych jej doświadczeń, z tym, że te doświadczenia, które są dostępne Twojej podświadomości są tylko wycinkiem prawdy o sobie i istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to wycinek zniekształcony i błędny. A jeśli budujesz obraz siebie na podstawie garści właśnie takich fałszywych i błędnych faktów, to czy nie jest oczywiste, że będzie on równie fałszywy i błędny?
Przemyśl proszę bezpośrednią konsultację u psychologa dziecięcego w Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ. Trzeba mieć skierowania od lekarza pierwszego kontaktu/ lekarza rodzinnego. Mam nadzieję, że dzięki pomocy psychologicznej rozwiążesz swoje obecne problemy. Życzę Ci powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl