Nie daję rady, chyba się załamię

Witam! Proszę o pomoc, między innymi w schudnięciu. Nie wiem jak się do tego zabrać, co zrobić? Błagam o dietę jakąś co się chudnie z 5 kg miesięcznie. Niech mi pani doradzi, proszę! Ważę 59 kg przy wzroście 156 cm. Chciałabym schudnąć do 49 kg, czyli 10 kg. Muszę się zmagać z kilogramami. Proszę, niech mi pani doradzi, bo naprawdę nie jednej diety próbowałam. Ale mam ostatnio problem z zawzięciem się. Bardzo proszę niech mi pani pomoże, bo może waga aż tak ogromna nie jest, ale mam ogromną ilość tłuszczu na brzuchu, udach i na plecach. Niech mi pani doradzi, dziękuję z góry za poświęcony czas i pomoc :)
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 24,27.
Na siatce centylowej odpowiada to wartości powyżej 90 centyla.
Masz lekką nadwagę.
Warto wykonać podstawowe badania lekarskie.
Przede wszystkim powinnaś unikać żywności kalorycznej i zwiększyć aktywność fizyczną.
Istotne są także pory posiłków i odstępy między nimi.
Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zasady dla Ciebie to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość, to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny)
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast-food, kolorowych i słodzonych napojów
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej
Masę ciała unormuj poprzez aktywność fizyczną i unikanie niezdrowej żywności.
Zwiększ także spożycie warzyw.

Piramida Zdrowego Żywienia dla młodzieży jest dostępna pod linkiem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

POZDRAWIAM