Nie dostałam krwawienia po tabletce 72 h - dlaczego?

Witam! Mam taki problem: ostatniej miesiączki dostałam 22.01.2011. 14.02.2011 roku kochałam się z chłopakiem, niestety zabezpieczenie zawiodło. Na drugi dzień (15.02.2011) wzięłam tabletkę do 72 h. Minęło już 6 dni, a ja nadal nie dostałam krwawienia :/ Kiedyś też zaliczyłam wpadkę, wzięłam tabletkę i krwawienia dostałam zaraz po kilku dniach. A teraz nie mam nawet żadnych objawów, które by wskazywały na okres. Nie bolą mnie piersi itd. :( Co mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Reakcja organizmu na tabletkę "po" zależeć będzie od wielu czynników. Oprócz indywidualnych skłonności duże znaczenie ma dzień cyklu, w którym została ona zażyta. Proszę się nie niepokoić brakiem krwawienia. W trzy tygodnie od stosunku należy wykonać test ciążowy, który powinien dać już wtedy wiążący wynik.

Pozdrawiam serdecznie!