Nie jem dużo, a tyję - dlaczego tak się dzieje?

Ważę 90 kg, mam 18 lat a mój wzrost to 173cm, jestem mężczyznż, prowadzę aktywny tryb życia. Prawie codziennie pogrywam w różne sporty drużynowe. Nigdy nie podejmowałem prób odchudzania się, w rodzinie nie wystepuje otylosść. Nie mialem okazji wizyty u lekarza w tej sprawie. Przykladowy jadłospis: nie jadam śniadań, zwykle przekaszę coś w szkole. Po powrocie ze szkoły do domu zjem obiad średniej porcji w godzinach ok. 17-18 rownież jem posilek o średniej porcji (tzn. nie jem dużo, ale też nie malo, zawsze czuje sie najedzony, posiłki wygladają mniej więcej w wielkości 4 kanapek na śniadanie i kolację, a na obiad to wiadomo zupka i drugie danie, nie jest to zbyt duża porcja, jadam roóżne przekżski typu ciastka chipsy, ale nie często (nie codziennie), po czym około 20 kolację również śr. porcja, piję dużo gazowanej czystej wody. Nie choruję na choroby przewlekłe. No i tu sie pojawia moje pytanie... wydaje mi się, że nie jem dużo to czemu mam taką nadwagę?
18 LAT ponad rok temu

Witam!

Być może problem nie tkwi w objętości spożywanego jedzenia, ale jego kaloryczności. Chipsy, słodycze, kolorowe napoje gazowane dostarczają bardzo wielu zbędnych kilokalorii. Powodem dodatkowych kilogramów może być także silnie rozwinięta tkanka mięśniowa. Mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa i w tym przypadku przyrost masy ciała może być pozorny. Kaloryczne są także dodatki do posiłków: majonezy, sosy, zasmażki, panierowane mięso smażone w dużej ilości tłuszczu etc. Dobrze gdyby udało się Panu wybrać na konsultację lekarską i wykonać badania, m.in. hormonalne, które pozwolą ustalić przyczynę dodatkowych kilogramów.

Pozdrawiam ciepło