Nie jem ze stresu? A może nie jem, bo nie lubię?

Witam, mam 23 lata i ważę 49 kg. Nie uważam, że jestem gruba, ale chyba nie za bardzo lubię jeść. Kiedyś jadłam "prawie " normalne posiłki, tj. obiad i kolację. Nigdy nie jem śniadania, ponieważ zaraz robi mi się niedobrze. Przez ostatni czas mam trochę problemów w życiu i przestałam już prawie jeść... Dziennie wypijam czarną kawę i jem jabłko lub banana, na tym kończą się moje posiłki. Nie czuję głodu w ogóle, czasem wmuszę w siebie jakiś owoc, bo niczego innego nie przełknę. Wiem doskonale, że nie powinnam tak robić, ale nie potrafię jeść normalnie. Czy to jakaś choroba? Co mam robić? Byłam u lekarza to stwierdził, że mam anemię, awitaminozę i dał mi jakieś głupie tabletki na uspokojenie, po których czułam się jak pijana. Pomóżcie, bo wiem, że nie jest za ciekawie.

Witam serdecznie.

Przewlekły stres może niekorzystnie wpływać na apetyt. Brak łaknienia jest również jednym z objawów depresji. Zdarza się czasem, że depresja jest mylnie rozpoznawana jako anoreksja.

W Twoim przypadku jest możliwe również rozpoznanie psychogennej utraty łaknienia (spowodowanej stresem).

Jeśli chesz lepiej radzić sobie ze stresem, możesz skorzystać z psychoterapii i treningu relaksacyjnego.

Proponuję, abyś skorzystała z konsultacji lekarza psychiatry, który w razie potrzeby skieruje Cię do psychologa lub zapisze odpowiednie leki.

Proszę, abyś zadając pytanie na łamach naszego serwisu, nie używała niecenzuralnych słów.

Z pozdrowieniami

Witam,

zalecane jest leczenie internistyczne, odpowiednia dieta - wysokokaloryczna, ukierunkowana na badanie - morfologię krwi, a także zalecałabym psychoterapię jako metodę leczenia. Jeśli nie podejmie Pani odpowiednich działań do polepszenia stanu swojego organizmu, dojdzie do wyniszczenia, przestanie Pani miesiączkować. nie podaje Pani wzrostu, tylko wagę, więc nie wiem jaki jest Pani wskaźnik masy ciała (BMI).

Pozdrawiam serdecznie