Nie kontroluję posiłków. Czy jestem chory?

Mam 12 lat i ważę 83 kg. Próbowałem schudnąć, ale to nic nie pomaga. Mam też chorą wątrobę. Byłem u lekarza i mówił mi, co mam jeść, ale to nie działa. Raz jest dobrze, cały dzień się kontroluję, a na drugi nie jem śniadania, ale jem dużo i bez opamiętania. Na boku jak nikt nie widzi, nieraz nawet jem to, czego mi nie wolno. Nie wiem jak to kontrolować. Mój wzrost to 163 cm. Jak chcę zjeść jeden kawałek placka w niedzielę, to zjem 4, bo nie mogę się kontrolować. Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc.
12 LAT ponad rok temu

Witam,
rzeczywiście ważysz dużo jak na swój wiek, niemniej ponieważ masz problemy z wątrobą i nie określiłeś dokładnie na czym polegają, a jesteś jednocześnie bardzo młody, powinieneś pozostawać pod stałą opieką dietetyka.
W tym momencie porada internetowa to za mało, gdyż zbyt duże jest ryzyko niezrozumienia się.
To, że dopadają Cię napady niekontrolowanego głodu prawdopodobnie związane jest z nieregularnym odżywianiem.
Jeśli 1 dnia omijasz posiłek, drugiego Twój organizm stara się nadrobić straty.
Zasadą numer jeden powinno być więc dla Ciebie regularne spożywanie posiłków.
Jeśli jadasz systematycznie, o stałych porach, organizm nie magazynuje tkanki tłuszczowej.
Istotne jest jednak, aby w wielkości porcji zachować umiar, czyli jadać częściej, ale mniejsze porcje (nie objadać się).
Czy Twoi rodzice wiedzą o Twoim problemie?
Bardzo cieszę się, że w swoim opisie byłeś tak szczery.
Pozdrawiam Cię serdecznie.