Nie lubię gry wstępnej

Wiem, że gra wstępna to niemalże obowiązek, ale ja akurat jej nie lubię. Moja dziewczyna nie narzeka, choc czasami mam wrażenie, ze wszystko rozgrywa się nie co za szybko. Nie rozmawialiśmy na ten temat, ale zaczyna mnie to dręczyć. Czy gra wstępna jest konieczna?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nie, nie jest niezbędna ani obowiązkowa. Ale dla niektórych tak zwana gra wstępna może być  bardzo ważna dla osiągnięcia pełnej satysfakcji ze zbliżenia. Jeżeli dręczy Cię to czy Twojej partnerce odpowiadają podejmowane przez Was formy współżycia, myślę, że warto zdobyć się na szczerą rozmowę na ten temat. Upodobania seksualne, czy wrażliwość poszczególnych stref ciała są różne u poszczególnych kobiet, ale i u mężczyzn, jest to cecha w dużej mierze indywidualna. Dlatego zachęcam Cię do poznawania, odkrywania potrzeb osoby, z którą jesteś. Nie ma jednego przepisu na udane życie seksualne, perfekcję techniczną. Pieszczoty przed zbliżeniem nie są punktem obowiązkowym, najważniejsze jest to co Wam daje satysfakcję. Instrukcji podawanych między innymi w kolorowych pismach nie ma sensu traktować dosłownie, śmiertelnie poważnie, jako zadanie do wykonania, bo często nasze reakcje, preferencje seksualne nie pasują do nich. Kiedyś uważano, że „gra wstępna” jest niezbędna każdej kobiecie, miała  ją podniecić na tyle by stosunek stał się w ogóle możliwy. Jednak nie jest to regułą. Rzeczywiście statystycznie kobiety częściej niż mężczyźni potrzebują dłuższych i bardziej urozmaiconych pieszczot przed stosunkiem. Wiąże się to z uwarunkowaniami fizjologicznymi ale i panującymi przekonaniami, stereotypami, patriarchalną kulturą przypisującą kobiecie bierność i stopniowe, nieśpieszne oddawanie się mężczyźnie. Jednak część kobiet reaguje na pobudzenie seksualne i osiąga orgazm w tym samym tempie co mężczyźni. Przedstawiciele obu płci cenią sobie czasem spontaniczny, szybki seks. Z kolei dla innych czułe pieszczoty czy pocałunki są równie ważne jak sam stosunek, a dla części nawet bardziej. Nie zapominajmy także o tym, że na to co się dzieje w łóżku wpływają nie tylko pieszczoty na chwile przed zbliżeniem, ale także to jak siebie odnosimy każdego dnia, czy zabiegamy o to by być atrakcyjnym dla partnera.