Nie lubię imprez

Mam 16 lat. Boję się braku akceptacji rówieśników z powodu niechodzenia na imprezy. Kontakty z rówieśnikami mam bardzo dobre, ale nie wiem, jak im to wytłumaczyć, że nie lubię chodzić na imprezy. Nie chcę na siłę polubić, bo wiem, że tego nie zrobię, ale też ciągłe wymówki w stylu choroba, brak czasu raczej nie wchodzą w grę. Jak przekonująco i niegłupio to wytłumaczyć?

Witaj!

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest szczerość. Nie chodzę na imprezy, bo nie lubię. To jest przekonujące i niegłupie stwierdzenie. Aby jednak nie zostać odrzuconym, myślę, że warto jest zaznaczyć, że nie lubię chodzić na imprezy, ale np. chętnie pogram w kosza albo pogram w tenisa. Sugerowałabym, abyś po prostu w zamian za nieobecność na imprezach, proponowała alternatywne formy wspólnego spędzania czasu.

Pozdrawiam.