Nie mam apetytu i bardzo boli mnie brzuch - co mi może dolegać?

Witam! Od 3 dni mam tępe bóle brzucha w okolicach pępka, więc chyba jelita. Wieczorem zjadłam sałatkę z warzyw z dodatkiem oliwy i nigdy nie miałam po tym problemów. Następnego dnia rano, bolał mnie brzuch, mdliło mnie. Bóle pojawiają się okresowo co 7-10 min, są tępe, bardzo bolesne i robi mi się mdło a nawet czasami aż mam wrażenie, że zemdleję. Nie mam apetytu, nawet wodę muszę wmuszać w siebie. Piłam czarną herbatę i kawę zbożową bez mleka i bez cukru bo jeszcze tylko to mogę wypić. 1go dnia miałam dreszcze i było mi zimno, nie miałam temperatury, przeleżałam cały dzień w łóżku, stolec był 2 razy, zatwardzenie a w nocy zwymiotowałam - nie było krwi ani w tym ani w tym, brak gorączki. Wtedy od razu mi się poprawiło, zjadłam kawałek suchej bułki, wypiłam sporo wody. Następnego dnia było lepiej ale ból nie minął, wciąż zatwardzenie, brak wymiotów, brak temperatury, brak krwi w stolcu, ból brzucha się nie zmienił. Jestem cukrzykiem - cukier idealny, pod kontrola lekarzy i moją, ciśnienie w normie, nie mam żadnych chorób przewlekłych poza tym. Nie jest to chyba wirus ani bakteria zaraźliwa ponieważ ani dzieci ani mąż się nie zarazili. Ból nie promieniuje. Utrzymuje się w tym samym miejscu: lewa i w prawa strona od pępka, tępy, nawracający. Nie jestem w ciąży. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję. Z poważaniem, ka
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Objawy nie sugerują etiologii zakaźnej - nie tylko ze względu na brak choćby stanu podgorączkowego, choć nie wyklucza to wspomnianej etiologii, ale zwykle w obrazie choroby  występuje biegunka, raczej nie zaparcia. Brak biegunki, a występowanie wymiotów wskazuje na problem dotyczący górnego odcinka przewodu pokarmowego kończącego się na dwunastnicy.

Nie sposób jednak określić konkretnej przyczyny - w razie utrzymywania się bólów wskazana jest wizyta u lekarza.

Pozdrawiam