Nie mam erekcji - dlaczego leki nie działają?

Jestem załamany moimi problemami z brakiem erekcji. Od ładnych kilku lat mam problemy z erekcją, a z czasem pogłębiają się one. W moim życiu jest partnerka, nie dochodzi jednak do pełnego zbliżenia, gdyż rodzaj stresu, psychicznej blokady sprawia, że nie dochodzi do wzwodu. Próbowałem różnych leków bez recepty, jak P*** czy C*** ale zupełnie bez skutku. Postanowiłem pojść w końcu do lekarza urologa. Lekarz zbadał mnie i przypisał lek V***, który jest tym samym co V*** lub M***. Zażycie go przed zbliżeniem totalnie nic nie zmieniło. Była to największa dawka 100 mg. Wiem, że musi być bodziec, podniecenie, by lek działał, ale stres, blokada ktorą mam bardzo stępia u mnie ten stan podczas zbliżenia. Poza tym, mimo wszystko jakieś podniecenie było, partnerka jest mi bliska, zależy mi na niej. Mimo tego wszystkiego totalna porażka, lek w ogóle nie zadziałał. Skoro V*** jest tym samym, co V***, a nie działa u mnie, to co ja mam zrobić teraz? Kiedy słyszę jak tego typu preparaty pomagają innym, jak są skuteczne, nawet u mężczyzn o wiele ode mnie starszych, to strasznie się czuję z tym wszystkim! Co mam teraz zrobić, by moc cieszyć się jeszcze życiem intymnym? Mam 39 lat i żaden lek mi nie pomaga. Proszę o pomoc, radę.
39 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Zaburzeniami erekcji określa się sytuację kiedy mężczyzna nie jest zdolny do osiągnięcia i / lub utrzymania wzwodu w stopniu wystarczającym do odbycia satysfakcjonującego stosunku.
Z Pańskiego opisu wynika, że przyczyna najprawdopodobniej jest przyczyną psychogenną. Obawiam się, że w takim przypadku  leki, jakie Pan wymienił rzeczywiście nie rozwiążą problemu.
Proponujemy by spróbował Pan wybrać się do lekarza specjalisty seksuologa. Może się okazać, że tylko specjalna terapia, która zmniejszy stres towarzyszący kontaktom seksualnym, okaże się skuteczna.
Proszę się nie poddawać i nie odwlekać wizyty, gdyż może to jedynie spowodować nasilenie problemu.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl