Nie mam jeszcze okresu. Czy można jakoś przyspieszyć jego wystąpienie?

Nie mam jeszcze okresu. Jest śluz (i jest go dość dużo), włosy pochwowe i mam włoski cienkie pod pachami. Może nie będę mieć okresu przez to, że jedną wargę sromową mam większą od drugiej i jest sina (strasznie)? Prosze o pomoc - kiedy mogę dostać okres albo jak go przyspieszyć? Jak się zachowywać, żeby dostać okres? I o tych wargach sromowych, czy to źle, że jedna jest większa i sina? Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Miesiączki nie da się przyspieszyć. Powinna Pani spokojnie czekać na jej wystąpienie. Jeśli nie pojawi się do 17. roku życia, powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa.
Wargi sromowe mogą być nierówne.