Nie mam już drugiej miesiączki, a test jest negatywny. Dlaczego?

Mój problem polega na tym, iż ostatnią miesiączkę miałam 29 września i od tej pory nic; z mężem kochałam się w dni płodne. Tydzień po spodziewanej miesiączce zrobiłam test, ale był negatywny. Strasznie bolą mnie piersi, a na termin przypadającej miesiączki pobolewał mnie brzuch i już myślałam, że dostanę okres, ale brzuch przestał boleć, mam białe upławy. Dodam, że ciąża, by mnie ucieszyła. Czy powinnam wykonać jeszcze jeden test? Teraz powinnam dostać już drugą miesiączkę, ale miałam tylko lekki ból brzucha, który również ustąpił. Dodam, że moje miesiączki były zawsze regularne i nie było z tym problemów. Czy jestem w ciąży? A może to coś innego? Bardzo się martwię. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Test zdecydowanie powinien już pokazać wiarygodny wynik. Jeśli będzie negatywny, to niewykluczone że cierpi Pani na jakiegoś rodzaju zaburzenia hormonalne. Jedna miesiączka w ciągu roku może jednak nie pojawić się, bez związku z ciążą lub problemami endokrynologicznymi, także u zdrowej kobiety.

Pozdrawiam serdecznie!