Nie mam miesiączki. Co mi dolega?

Od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, ostatnio lekarz przepisał mi 2 opakowania A***.

Po 1 opakowaniu dostałam okres 9 września, wzięłam drugie opakowanie i okres powinien wystąpić od 4 do 10 października, dziś jest 14 października, nie mogę wziąć trzeciego opakowania, bo miesiączki nie ma. Zrobiłam 4 testy z moczu i wynik negatywny, zrobiłam też test beta HCG z krwi, co mi może być?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Czasem zdarza się, że krwawienie z odstawienia w czasie 7-dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych w ogóle nie występuje, mimo, że nie doszło do ciąży. W takiej sytuacji zaleca się wykonać test ciążowy tuż przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.
Jeśli wynik jest negatywny, można zacząć przyjmować tabletki z nowego blistra. Niepotrzebne przerwała Pani więc antykoncepcję. W tej sytuacji może Pani rozpocząć teraz nowe opakowanie, ale przez pierwsze 14 dni należy wstrzymać się od współżycia lub zastosować prezerwatywę.
Pozdrawiam serdecznie!