Nie mam miesiączki. Czy mam szansę zostać mamą?

Mam 31 lat, kobieta.
Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 18 lat. Miesiączki pojawiały się nieregularnie aż zanikły całkowicie. Wizyty u lekarzy w nieskończoność, wszystkie niezbędne badania, z których wynikało, że są w normie.

Byłam leczona d**** (progestagen), l**** (syntetyczny progesteron), a nawet c**** (lek na wywołanie owulacji). Od lat staramy się z mężem o dzidziusia i nic. Jeżeli chodzi o męża to jest całkowicie zdrowy.

Ostatnio lekarz wypisał mi l****, którą brałam pod język 2 razy dziennie, przez 10 dni lub do wystąpienia miesiączki. Dzięki tabletkom dostawałam miesiączkę co miesiąc, co 21 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 15 sierpnia i znowu martwi mnie to, czy znowu mi się zatrzymała, czy być może zaszłam w ciążę.

Natomiast nie brałam już l**** i nie wiem, czy właśnie przez to żaden lekarz nie może stwierdzić u mnie przyczyny braku miesiączki, mam ją, ale tylko dzięki lekom. Naturalnie miałam może 4 razy w swoim życiu.

Proszę o pomoc, jakąś radę, co mam robić i czy mam szansę zostać mamą?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Z Pani opisu wynika, że cierpi Pani na poważny problem z płodnością. Najprawdopodobniej ma Pani jakieś zaburzenia hormonalne. Nie napisała Pani, jakiego typu badania Pani wykonywała.
Z pewnością wskazane jest chociażby wykonanie badań hormonalnych i USG. To ostatnie pomogłoby sprawdzić, czy dochodzi do owulacji. A to właśnie jest kluczowa kwestia, jeśli chodzi o ocenę szans na ciążę.
Nie powinna Pani zwlekać z wizytą w specjalistycznym ośrodku zajmującym się leczeniem niepłodności, tym bardziej, że czas ucieka!
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!