Nie mam miesiączki, czy to możliwe, że zaszłam w ciążę?

Kilka dni temu współżyłam z moim chłopakiem, dzień po współżyciu dostałam miesiączkę, a w kolejnym dniu już jej nie było i nie ma do teraz. Minęły już 2 tygodnie, a ja dalej nie mam miesiączki, czy to możliwe, że zaszłam w ciążę? I czy powinnam już wykonać test ciążowy?

Dodam, że mam regularną miesiączkę co 28 dni, która trwa ok. 3-5 dni.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Jeśli stosunek odbył się bez pewnej metody antykoncepcyjnej, to nie można wykluczyć możliwości ciąży. Test ciążowy powinien dać wiarygodny wynik, jeśli jest wykonywany min. po 14 dniach od stosunku.
Jeśli wynik testu będzie ujemny, to należy poczekać do spodziewanego terminu następnej miesiączki i w przypadku jej braku skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl