Nie mam miesiączki, przytyłam i na pewno nie jestem w ciąży - co mi dolega?

Witam!
Mam 20 lat, rok temu urodziłam dziecko, na początku pierwsze 3 miesiące miesiączkowałam normalnie i byłam szczupła, teraz nie mam miesiączki ponad 9 miesięcy, nie jestem w ciąży i mam 164 cm wzrostu, a ważę 74 kg.
Proszę, powiedzcie, co może być przyczyną tego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli nie karmi Pani piersią, to powinna Pani miesiączkować regularnie. Jeżeli natomiast wciąż Pani karmi, to brak miesiączki od tylu miesięcy nie dziwi, sytuacja unormuje się prawdopodobnie dopiero po zaprzestaniu karmienia lub znacznym ograniczeniu go.

Jeśli Pani nie karmi, proszę udać się do ginekologa lub ginekologa-endokrynologa, który wdroży diagnostykę. Przyczyną braku miesiączki mogą być zaburzenia hormonalne lub zrosty wewnątrzmaciczne, (jeśli miała Pani łyżeczkowaną jamę macicy po porodzie).

Pozdrawiam serdecznie!