Nie mam ochoty ćwiczyć, lubię słodkości: czy jadłospis na dwa tygodnie sprawi, że znowu poczuję się dobrze?

Witam. Mam 39 lat. Potrzebuję rady, jak powinnam się odżywiać. Urósł mi brzuch i obrastam w tłuszczyk. Mierzę 177 cm, ważę 83 kg i mam nieźle wyhodowany cellulit. Najwięcej centymetrów mam w biodrach i udach, jak każda kobieta. Potrzebuję od Pani odpowiedzi, w jaki sposób zacząć sie odżywiać. Mój początek dnia to kawa i kromka chleba z masłem, wędliną i serem, czasami pomidorek albo ogórek do tego. Używam oliwy z oliwek do smażenia. Mój mąż jada późno wieczorem, tzn. 19.00 obiad ponieważ pracuje do późna. Chętnie je mięso i ziemniaki, do tego chleb oraz makaron z sosem pomidorowym z mięsem mielonym. Jadamy dużo lodów, nawet w okresie zimowym. Uwielbiamy je. Do kawy i herbaty sypię dwie łyżeczki. Wieczorem, niestety również jem okolo 20.00 -  czasami parówki z ketchupem. Nie jadam do tego chleba. Lubię podjadać słodkości.

Proszę napisać mi jadłospis na co najmniej 2 tygodnie, ale taki, po którym nie będę bardzo głodna na początek. Chciałabym dojść do siebie i poczuć się lekko. Chciałabym jeszcze dodać, że często jeżdzę samochodem, ale pracuję fizycznie, więc to powinno się wyrównywać. Wieczorami przeważnie spędzam czas w łóżku przy laptopie. Raczej nie mam chęci i siły na uprawianie sportu, a powinnam. Czekam na odpowiedź. Dziękuję.

39 LAT ponad rok temu

Witam.

Pani masa ciała wskazuje na znaczną nadwagę, która jest prawdopodobnie spowodowana dodatnim bilansem energetycznym, co oznacza, że spożywa Pani więcej kalorii niż organizm jest w stanie zużyć. Tak po pewnym czasie powstaje otyłość. Zdrowa dieta oparta o zdrowe nawyki żywieniowe pozwoli Pani na utratę masy ciała, która będzie powolna, ale za to trwała i skuteczna, bez efektu jojo i negatywnych skutkach zdrowotnych. Istotne są również ćwiczenia fizyczne wspomagające spadek wagi.

Pozdrawiam.