Nie mam okresu a jedynie brązowe plamienia

Witam,
martwię się tym, że nie mam okresu, tylko miałam plamienia brązowe przez kilka dni. Jest teraz drugi miesiąc i nadal nie mam okresu, biorę tabletki anty A**** (tabletka jednoskładnikowa, zawierająca tylko gestagen). Czy one powodują, że nie mam okresu jedynie plamienia? Biorę trzecią dawkę od 6 dni, a okresu nadal nie ma. Ostatnio były 31.03.2010 nie wiem czemu.
Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Tak, to normalne, że podczas przyjmowania tego typu tabletek nie ma regularnego krwawienia (o miesiączce nie można mówić nigdy podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, można bowiem wtedy mieć co najwyżej krwawienia z odstawienia). Rodzaj i czas wystąpienia krwawienia przy stosowaniu wymienionego przez Panią preparatu jest nieprzewidywalny. Wszystko jest więc w Pani przypadku w normie. Ponieważ jednak żadna metoda antykoncepcyjna nie jest w 100% skuteczna, radzę co jakiś czas wykonać również test ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!