Nie mam okresu, a na pewno nie jestem w ciąży

Witam!
Mam bardzo duży problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Więc proszę o pomoc! W zeszłym roku w styczniu straciłam pracę, miesiączkowałam regularnie z 2 lub 3 dniami spóźnienia, ale było wszystko ok. Od czerwca nie miałam miesiączki do września. We wrześniu miałam bardzo obfitą, która trwała prawie 2 tygodnie, później była cisza.

Na początku grudnia strasznie mnie bolał brzuch, zaczęłam plamić. Plamienie trwało 3 dni było bardzo słabe, a od tego plamienia. Do wczoraj była cisza, wczoraj dostałam okres tzw. okres leci mi od rana mocno a po południu słabo. Nie wiem co mam robić? Żadnych tabletek antykoncepcyjnych nie biorę.
Proszę o pomoc

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Tego typu zaburzenia miesiączkowania, w postaci nieregularnych krwawień miesięcznych, wymagają co najmniej badania ginekologicznego, a być może dokładniejszej diagnostyki. Przyczyn tego stanu może być wiele. Często wpływ na to mają infekcje i stres. Ale zawsze podłoże leży w hormonach. Być może konieczne będzie oznaczenie stężeń hormonów oraz specjalistyczne leczenie.
Polecam wizytę u lekarza ginekologa w celu zbadania i zebrania dokładnego wywiadu. Pozwoli to przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i zaproponować  leczenie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.