Nie mam okresu a test ciążowy negatywny

Dzień dobry. Mam takie pytanie, ale może zacznę od poczatku. Moje ostatnie cykle były 30-dniowe. Ostatnią miesiączkę miałam 8 października. Dzisiaj jest 17 listopada, a miesiaczki dalej nie ma. Staramy się z mężem o dzidziusia. Spaliśmy ze sobą w dni płodne. W dniu, w którym powinnam mieć miesiączkę pojawiło się małe, brązowe plamienie z dróg rodnych. Trwało niecałe 2 dni. Test ciążowy robiłam w ostatnią sobotę, tj. 14 listopada, wynik negatywny. Czy mimo negatywnego wyniku mogę być w ciąży? Kiedy powinnam powtórzyć test? Mieszkam w Holandii i chciałabym iść do lekarza, ale tutaj z tymi lekarzami to ciężki temat. Wolałabym najpierw wiedzieć na co powinnam zwrócić uwagę rozmawiając z lekarzem, i jakie mieć oczekiwania, co do niego. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Radzę powtórzyć test po tygodniu. Może nie wykonała go Pani dokładnie według instrukcji i z moczu porannego? Jeśli wynik będzie pozytywny, może Pani wybrać się do położnej (w Holandii prawidłową ciążę prowadzą położne). Ona odpowie na Pani pytania i wątpliwości, skieruje na USG i badania krwi. Jeśli natomiast wynik dalej będzie negatywny i miesiączka nie pojawi się również przez kolejny miesiąc, to powinna Pani zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego. Niewykluczone, że przyczyną braku krwawienia jest stres i jest to problem przejściowy. Brak miesiączki, występujący mimo nieobecności ciąży, świadczy jednak często o zaburzeniach hormonalnych. W razie potrzeby, lekarz rodzinny skieruje Panią do endokrynologa lub zleci sam badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!