Nie mam okresu od jakichś 5 miesięcy, co jest tego przyczyną?

Witam. Mam 20 lat. Od jakiś 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Wszystko było dobrze do momentu, kiedy przestałam miesiączkować, czyli od jakiś 5 miesięcy. Robiłam kilkakrotnie test ciążowy, wyszedł negatywny. Po czym udałam się do ginekologa. Pani powiedziała, że nic mi nie jest zmieniła mi tabletki z Y*** na Y*** i zapewniała, że okres powróci i że nic się nie stanie jak nie będę go miała przez następne parę miesięcy. Skończyłam pierwsze opakowanie nowych tabletek i okresu nadal nie ma. Martwi mnie to tym bardziej, że nie mam pewności czy przez to wszystko tabletki dalej działają? Dość często odczuwam ból w dolnej części brzucha. Nie wiem co robić, czy iść jeszcze raz do tej Pani ginekolog, czy może zmienić lekarza, a może nie powinnam się tym martwić i zacząć spokojnie nowe opakowanie tabletek? Sama już nie wiem. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź, Monika

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Powinna Pani wykluczyć ciążę. Należy wykonać test ciążowy. Jeżeli wynik będzie negatywny może Pani rozpocząć kolejne opakowanie tabletek.
Działanie antykoncepcyjne tabletek jest zachowane. Warunkiem jest oczywiście regularne ich zażywanie tabletek.
Gdyby kolejne krwawienie z odstawienia się nie pojawiło konieczna będzie ponowna konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam