Nie mam okresu od pół roku - co się dzieje?

We wrześniu byłam u lekarza, przepisał mi tabletki - syntetyczny progesteron, więc dostałam okres. Potem przestałam brać i nie miałam wcale i w grudniu znów poszłam do lekarza, przepisał mi te same tabletki. Mam je brać po dwie, rano i wieczorem, ale dalej nic. Jem je już od 2 tygodni, teraz po jednej rano i wieczorem.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety podała Pani tak mało informacji, że nie mogę nawet zgadywać, co jest przyczyną zaniku miesiączki, mogą one się wahać od PCOS czy hiperprolaktynemii do wcześniejszej menopauzy. Uważam jednak, że samo przepisanie progesteronu, które może wywołać krwawienie, nie jest rozwiązaniem Pani problemu. Powinna się Pani udać do ginekologa-endokrynologa, który po zebraniu dokładnego wywiadu, badaniu ginekologicznym i USG zleci Pani szereg badań poziomów hormonów i postawi diagnozę, a dopiero wówczas zaproponuje metodę leczenia.

Pozdrawiam serdecznie!