Nie mam okresu po odstawieniu tabletek? Co robić?

Witam serdecznie, 5 miesięcy temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, ponieważ podczas ich brania w ostatnich miesiącach miewałam małe plamienia w połowie cyklu. Mój ginekolog zalecił odstawienie ich na jakiś czas. Po odstawieniu pierwsze dwa cykle były 28 dniowe, dodam iż pierwszy był bardzo bolesny około owulacji. Kolejny wystąpił po 29 dniach, następny po 31 i obecny trwa już 39 dni. Wydawało mi się ze około 36 dnia czułam nadejście okresu, lekki ból jajników i dostrzegalne były małe plamki krwi, które po dwóch dniach ustąpiło. Moje okresy zawsze są dość obfite i przed braniem tabletek były nie do końca regularne, ale w odstępie 28-38 dni zawsze się zjawiały. Dodam, iż odkąd nie biorę tabletek każdy stosunek był zabezpieczany prezerwatywą, zawsze bez awarii. Wczoraj wykonałam test ciążowy i rezultat jest negatywny. Jestem obecnie na wyjeździe i nie mogę udać się do lekarza w tych dniach, wiec zwracam się do Państwa. Z jakiego powodu okres nie nadchodzi? Czy owo plamienie mogło być nadzwyczaj skąpym okresem? Z góry dziękuję za pomoc i informacje.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet do pół roku. Jest to czas potrzebny na uregulowania gospodarki hormonalnej w organizmie kobiety.
Jednak w Pani przypadku jest odwrotnie czyli kolejne cykle są nieregularne. Być może Pani gospodarka hormonalna jest zaburzona. Dlatego jeżeli miesiączki nadal będą nieregularne konieczna będzie wizyta  u ginekologa.

Pozdrawiam