Nie mam okresu w trakcie brania tabletek placebo. Dlaczego?

Mam pytanie. Zaczęłam przyjmować tabletki Y** ( wcześniej przyjmowałam Y********). Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę placebo (pustą) a okresu wciąż nie ma? Czy to jest normalne, czy się zdaża? Czy jest możliwa ciąża, jeśli przy pierwszej tabletce z blistra wymiotowałam godzinę po przyjęciu tabletki i nie przyjęłam następnej, a od następnego dnia brałam tabletki regularnie o stałej godzinie. 8 dni później miałam stosunek, jednak był to stosunek przerywany. Nie wiem, co o tym wszystkim myśleć.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nowe tabletki mają taki sam skład co poprzednie, tylko nieco inaczej się je przyjmuje. Miesiączka może nie wystąpić. W sytuacji pominięcia pierwszej tabletki z opakowania (bo tak należy traktować tabletkę przyjętą w dzień wymiotów), wszystkie stosunki w czasie przerwy powinny być traktowane jako niezabezpieczone. Ciąża jest zatem całkiem realna.