Nie mam wytrysku. Co robić?

Witam, jetem 29 letnim mężczyzną i mam problem z wytryskiem podczas stosunku z moją dziewczyną. Jestem z nią od pół roku, wcześniej nie miałem stosunków i zaspakajałem się masturbacją, oboje bardzo się kochamy i chcemy mieć dziecko, ale obawiam się, że przez długoletnią masturbacje nie będę mógł osiągnąć wytrysku podczas stosunku z moja ukochaną. Proszę o jakieś porady w celu osiągnięcia wytrysku podczas stosunku.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Brak wytrysku to trwałe lub okresowe opóźnianie się lub niezdolność do osiągania orgazmu w czasie normalnej aktywności seksualnej, właściwej dla wieku. Jest to bardzo rzadko spotykane zaburzenie seksualne. Z badań epidemiologicznych wynika, że dotyczy około 7 % populacji.
Wśród przyczyn można wyróżnić psychogenne:
- lęki, np. przed ciążą, partnerką, kobietami, impotencją,
- uwarunkowania masturbacyjne, np. przyzwyczajenie się do silnych bodźców dotykowych,
- zaburzone relacje partnerskie,
- brak zainteresowania osobą partnerki, pociągu seksualnego do niej,
- ukryte preferencje homoseksualne, dewiacyjne,
- rygoryzm religijny.
I organiczne:
- anatomiczne: wady wrodzone, stany pooperacyjne,
- choroby: neurologiczne, hormonalne, uszkodzenie rdzenia kręgowego,
- działanie niepożądane leków przeciwdepresyjnych, przeciwnadciśnieniowych, blokerów kanału wapniowego, diuretyków, beta-blokerów.
Tylko specjalista, po dokładnym zebraniu wywiadu i zbadaniu pacjenta może właściwie określić przyczynę i ewentualnie następnie ustalić strategię leczniczą.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl