Nie mam żadnych motywacji do działania - jak mam sobie pomóc?

Mam na imię Marysia, mam 20 lat i czuję, że nie radzę sobie z otaczająca mnie rzeczywistością. Studia nie dają mi żadnej satysfakcji, mam wrażenie, że robię coś co muszę, studiuję poza miejscem zamieszkania, nie mam żadnych przyjaciół, czuję pustkę, to że jestem nikomu niepotrzebna, niewartościowa... Nie mam żadnych motywacji do działania, nic, po prostu czuję pustkę i nic więcej... Wśród ludzi chyba nie jestem zbyt lubiana. Chciałam się wybrać do psychologa, nie pozwalają mi na to jednak możliwości finansowe... Stan ten utrzymuje się już 4 tygodnie. Co mam robić ? Sama chyba sobie z tym nie poradzę...

Witam

Pomysł z wizytą u psychologa jest naprawdę dobry. Nie musi jednak wiązać się on z kosztami finansowymi. Jako studentka ma Pani ubezpieczenie i może skorzystać z konsultacji zarówno w Ośrodkach studenckich, jak również w każdej innej Poradni, która ma podpisaną umowę z NFZ.
Domyślam się, że musi być Pani trudno zaadaptować się do nowych warunków, odnaleźć się w nowej grupie, innym mieście. Dla każdego młodego człowieka studia poza miejscem zamieszkania stanowią wyzwanie i ogromny krok w samodzielność i dorosłość. Proszę być dla siebie wyrozumiałym i dać sobie trochę czasu na aklimatyzację do nowych warunków.

Powodzenia i pozdrawiam