Nie mam żadnych objawów ciąży - czy mimo to mogło dojść do zapłodnienia?

Cześć,
uprawiałam seks z moim chłopakiem, jakieś 6 tygodni temu, oczywiście z gumką, nie pękła, wszystko poszło dobrze, dwa tygodnie po tym miałam termin okresu, dostałam okres regularnie i był normalny, z tego co pamiętam.

Teraz nadszedł termin kolejnej miesiączki i boje się, że mogę być w ciąży. Nie mam żadnych objawów, ale i tak się boję. Gumka to była D***. Czy możliwe, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli stosunek był zabezpieczony prezerwatywą i nie doszło do zsunięcia czy pęknięcia, to istnieje małe prawdopodobieństwo zapłodnienia.

Zazwyczaj pierwszym objawem ciąży jest zatrzymanie miesiączki, jednakże czasami zdarza się, że nawet po zapłodnieniu w terminie spodziewanej miesiączki pojawia się drobne krwawienie związane z implantacją.

Jeśli następna miesiączka pojawi się zgodnie z terminem to nie ma powodu do niepokoju. Dla uspokojenia może Pani wykonać test ciążowy, który już po 14 dniach od stosunku powinien dać wiarygodny wynik.

Redakcja abcZdrowie.pl