Nie mogę osiągnąć orgazmu - co zrobić?

Witam, mam 20 lat. Wiem, że ten temat był już kilkakrotnie poruszany, ale odpowiedzi nie do końca mnie satysfakcjonowały. Od jakiegoś czasu zdecydowaliśmy się na współżycie z moją partnerką. Podczas pierwszego zbliżenia okazało się ku mojemu zaskoczeniu, że mam problem. Na pierwszy rzut oka wszystko było OK - erekcja, preejakulat, żadnych falstartów. Ale potem okazało się, że w ogóle nie mogę "skończyć". Dotyczyło to zarówno zbliżenia "normalnego" jak i oralnego. Ta sytuacja powtórzyła się za każdym razem i już nie wiem jak się tłumaczyć partnerce. Mimo moich zapewnień czuje się ona z tym fatalnie i uważa, że to jej wina. A przecież problem tkwi we mnie. Na podstawie innych, podobnych pytań doszedłem do wniosku, że to z powodu mojej kilkuletniej, niemal codziennej masturbacji. Ale to nie zmienia faktu, że nie wiem co z tym zrobić. Zaprzestanie jej rozwiąże ten problem? Ile to może trwać? Przecież jakość seksu odbija się na cały związek, a bardzo mi zależy. Bardzo proszę o pomoc, konkretne porady, jeżeli takie istnieją. Jestem na skraju rozpaczy...
20 LAT ponad rok temu

Witam!
Istotnie, nawyk nałogowego samozaspakajania powoduje obniżenie progu wrażliwości na bodźce w kontakcie z partnerką i 'uzależnia' od takiego rodzaju stymulacji charakterystycznej dla masturbacji. W takim wypadku do samoistnej poprawy satysfakcji ze współżycia prowadzi właśnie ograniczenie masturbacji.
Inną okolicznością, która zapewne może mieć wpływ na jakość wzwodu i występowanie wytrysku jest to, że dopiero podjąłeś współżycie. Wiąże się to ze stresem i obawą o rezultat i satysfakcję partnerki.
Również i w takiej sytuacji w miarę czasu, kłopoty z osiąganiem orgazmu ustępują samoistnie.
Jeżeli jednak stan ten będzie utrzymywał się trwale, konieczna będzie konsultacja ze specjalistą urologiem.
Pozdrawiam