Nie mogę się kochać ze swoją dziewczyną

Witam, mam 25 lat i od kilku miesięcy jestem ze wspaniałą dziewczyną. Próbowaliśmy się kochać już ze trzy razy i na chwilę przed stosunkiem mój penis wiotczeje. Podczas dwóch pierwszych prób stało się to przy nakładaniu prezerwatywy, ostatnio natomiast gdy tylko pomyślałem o tym, żeby sięgnąć po prezerwatywę. Gdy pieści mnie ustami lub ręką, to nie ma żadnego problemu, natomiast na kilka sekund przed seksem penis całkowicie wiotczeje, i mimo pieszczenia go przez moją partnerkę, erekcji brak. Czytałem o tym w internecie i większość osób, które mają podobny problem, nie uprawiało jeszcze seksu, ja miałem wcześniej 3 partnerki i nie było żadnych problemów. Więc tym bardziej, gdy przydarzyło mi się to pierwszy raz, to byłem strasznie zdziwiony. Teraz już boję się próbować, żeby znowu nie zakończyło się w ten sposób, i mimo że moja partnerka jest bardzo wyrozumiała, to mi jest strasznie głupio. Bardzo chciałbym się z nią kochać, a nie mogę. Myślałem już o jakichś lekach, ale skoro erekcję w ogóle mam, to chyba nie ma sensu... Co powinienem zrobić, aby pozbyć się tego problemu?

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

każdemu czasem zdarza się nie uzyskać lub utracić w trakcie stosunku erekcję. Nie wolno się tym przejmować, gdyż może to doprowadzić do rozwinięcia zaburzeń erekcji na tle psychogennym. Możliwość uzyskania wzwodu podczas masturbacji świadczy o tym, iż ryzyko chorobowego tla Pana przypadości jest niewielkie. Przede wszystkim mniej stresu, mniej masturbacji, wysypianie się i poprawa kondycji powinny przynieść poprawę Pana zdolności seksualnych.

W razie dłuższego utrzymywania się dolegliwości, należy rozważyć wizytę u urologa lub seksuologa.