Nie mogę spać już od 3 dni: co robić?

Mam 14 lat (ukończę 3 marca). Ostatnio w ogóle nie mogę spać. Kładę się spać ok. północy. Męczę się z zaśnięciem. Kiedy już zasnę, budzę się ok. 1:30. Potem znów zasypiam. Następnie budzę się o 4:00, zasypiam, pobudka ok. 7:00 i w końcu znów sen. Wstawanie o 8-9. Co się dzieje? Nigdy tak nie miałam. Ostatnio zrobiłam się wielkim śpiochem, ale w takim sensie, że zasypiałam w krótkim momencie, a od 3 dni nie mogę spać. Po takich pobudkach nocnych jestem przez cały dzień znużona, kładę się spać i NIE MOGĘ ZASNĄĆ! Nic nie pomaga, słuchanie MP3 o minimalnym nagłośnieniu piosenek sennych. Co mam zrobić?

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należy się zastanowić, czy Twoje problemy ze snem nie są związane z problemami w szkole lub domu. Stres, lęk mogą wywoływać podobne dolegliwości. Jeżeli tego typu problemy na pewno Cię nie dotyczą, warto byś udała się na wizytę do pediatry, który zleci odpowiednie badania. Warto także zadbać o higienę snu, tj. chodzenie spać o stałej porze, w jednym łóżku, bez bodźców w postaci telewizora czy radia.

Pozdrawiam.