Nie można wykluczyć zmiany o charakterze neo malignum

W wyniku badania MR napisano: W segmencie VIII wątroby zmiana o wymiarach 30/24mm, nieco hyperintensywna w obrazach T2 zależnych , izointensywna w obrazach T1 zależnych przed podaniem środka kontrastowego. Po dożylnym podaniu środka paramagnetycznego ulega ona intensywnemu wzmocnieniu w fazie tętniczej , w fazach późniejszych jest niewidoczna - obraz MR niejednoznaczny - nie można wykluczyć zmiany o charakterze neo malignum. Co to oznacza?

Witam serdecznie,

Oznacza to, że nie można jednoznacznie określić charaktery zmiany w badaniu tomografii rezonansu magnetycznego (pot. rezonans magnetyczny).
Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.