Nie odczuwam emocji - co się dzieje?

Witam, Mam 22 lata. Od lat nie czuję żadnych emocji. Nie czuję miłości, nie czuję sympatii, współczucia. Nie zależy mi na nikim, nie umiem się do kogoś przywiązać, nic od siebie dać. Jeżeli pojawia się coś na kształt emocji znika bardzo szybko. Trwa to od co najmniej 5, może nawet 7 lat. Nie mam innych problemów, po prostu nie umiem zmusić się do zaakceptowania kogokolwiek, do zobaczenia w innych osoby, z którą warto porozmawiać lub zaufać. Nie mam też przyjaciół, nie utrzymuję kontaktów z rodziną. Nie mam żadnych innych problemów ze zdrowiem. Ostatnio zauważyłem też, że nie umiem przestać ranić ludzi. Nie wiem co mi jest, ale nie sądzę żeby było to normalne.

Witam!
Warto zastanowić się nad źródłem problemów związanych z okazywaniem uczuć, szczególnie tych pozytywnych. Koncentrowanie się tylko i wyłącznie na negatywnych emocjach nie sprzyja budowaniu relacji, etc.
Chciałabym zwrócić pana uwagę na fakt, że jest to problem, skoro zdecydował się pan na poszukiwanie pomocy. Proszę pamiętać, że tylko w kontakcie bezpośrednim z psychologiem będzie mógł Pan przepracować swoje emocje, zastanowić się nad skąd takie problemy.
Podaje pan zbyt mało informacji o sobie. Jednak proszę pamiętać, że problemy w okazywaniu uczuć mogą mieć swoje źródło we wcześniejszych relacjach jakie pan tworzył. Mam tu na myśli np. doświadczenia z dzieciństwa. Pomoc uzyska pan tylko i wyłącznie zwracając się bezpośrednio do specjalisty.
Pozdrawiam

Witam,
Najważniejsze jest dla Pana w tym momencie odkrycie źródła problemu, a to może odbyć się przy bezpośrednich kontakcie z psychologiem, do konsultacji zalecałabym również wykorzystanie testów psychologicznych do diagnostyki osobowości oraz podjęcie formy pomocy w postaci psychoterapii, w zależności od wyników.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek