Nie pamiętam daty ostatniej miesiączki, jak sprawdzić, kiedy doszło do zapłodnienia?

Witam,
mam problem, bardzo chciałabym wiedzieć, kiedy doszło do zapłodnienia, ale nie pamiętam daty ostatniej miesiączki. Czy na podstawie badania CRL, które wynosi 5,4 mm, a odbyło się 29.04.2010, może mi Pani przybliżyć datę, kiedy doszło do zapłodnienia?
Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podczas wspomnianego badania USG powinien zostać ustalony na aparacie wiek ciążowy, wobec tego należało wówczas na podstawie wieku ciążowego obliczyć, kiedy była ostatnia miesiączka poprzez odjęcie wieku ciążowego od daty badania.

Ewentualnie w przypadku, gdy występowały cykle 28-dniowe można założyć, że prawidłowy czas trwania ciąży wynosi 280 dni i na podstawie tego można obliczyć datę ostatniego krwawienia miesięcznego w ten sposób, że od ustalonego terminu porodu należy odjąć 280 dni.

Proponuję skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem prowadzącym ciążę.

Redakcja abcZdrowie.pl