Nie potrafię rozmawiać z rówieśnikami

Mam 18 lat. Moim problemem jest to, że nie potrafię rozmawiać z rówieśnikami. Nie mogę dopasować się do grupy. O wiele lepiej pracuje mi się ze starszymi i dojrzalszymi ludźmi. Jestem w drugiej klasie liceum i nie chcę chodzić do szkoły bo źle się tam czuję pomimo tego, że bardzo lubię się uczyć. Chciałabym zmienić szkołę na zaoczną, ale boję się reakcji moich rodziców. Jak mam z nimi o tym porozmawiać?

Witam!

Wszystko zależy od tego jak zachowują się Pani rodzice. Zazwyczaj dobrym rozwiązaniem jest otwarta rozmowa, poprzez podanie przyczyn takiej, a nie innej decyzji.

Warto również przeanalizować wszelkie możliwości jakie przed Panią stoją, ich zalety oraz wady. W razie trudności proszę pomyśleć nad konsultacją psychologiczną.

Pozdrawiam!

Witam Panią. Fragment Pani postu, w którym pisze Pani, że nie potrafi rozmawiać z rówieśnikami może wskazywać na dostrzeganie w sobie źródła takiej sytuacji. W konsekwencji może Pani odczuwać poczucie winy i odmienności od innych. W innym miejscu napisała Pani, że lepiej czuje się Pani ze starszymi, dojrzalszymi ludźmi. Być może w tym Pani doświadczeniu chodzi o poczucie bezpieczeństwa. Może go Pani brakować w kontakcie z rówieśnikami a jest go więcej z osobami starszymi. Pod koniec swojego postu napisała Pani o tym, że boi się Pani reakcji rodziców, kiedy dowiedzą się o planach zmiany szkoły. Jeśli tylko Panią znają i wiedzą co Pani przeżywa nie powinno być trudno. Mam nadzieję, że Pani rodzice należą do tego świata osób starszych, dojrzalszych, z którymi ma Pani lepszy kontakt. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/