Nie potrafię schudnąć - proszę o pomoc

Witam. Mam 25 lat, jestem kobietą. Nie uprawiam regularnie żadnych sportów, mam siedzący tryb pracy (ok 10 godz. dziennie przed komputerem). Odżywiam się raczej normalnie, czyli nie wybrzydzam w jedzeniu. Lubię warzywa, owoce, słodycze, makarony, nabiał, mniej mięso. Nie jem smażonych, ani tłustych rzeczy. Nie jem nawet ziemniaków , chleba i masła. Fast foody jem raz w miesiącu, słodycze raz w tygodniu. Jem ok 2-3 posiłków dziennie. Palę ok 5-10 papierosów dziennie , alkohol piję okazjonalnie, nie przyjmuję żadnych leków. Na więcej nie mam czasu. Rzadko jem śniadania. Zazwyczaj jem ok 13:00, później ok 17:00 i 21:00, chodzę spać o 24:00. Mój problem polega na tym, że mimo że wydaje mi się, że nie obżeram się, to cały czas tyję, bez większych przyczyn. W ciągu ostatniego roku o 1 rozmiar, ok 10kg.Mam guzki na tarczycy(nie jest to ani nadczynność ,ani niedoczynność), więc robiłam sobie badania hormonalne, ale wszystko jest ok. Byłam u lekarza, który podejrzewał cukrzycę, ale badania krwi oraz te z obciążeniem glukozą wykazały, że wszystko jest prawidłowo. Obecnie jestem od 14 dni na diecie Dukana(faza I). Jem samo białko, w 2 tygodnie schudłam tylko 4 kg, jem też chrom aby nie mieć apetytu. Moje wymiary to: waga 84kg wzrost 172 cm biust 105cm szerokość ramion 43 cm talia 82cm pas 104cm biodra 112cm Proszę o pomoc co zrobić by schudnąć dużo i szybko

Witam,

Powinna Pani wiedzieć, że mając jakiekolwiek problemy zdrowotne, a zwłaszcza problemy z tarczycą nie powinno stosować się diety dukana. Nadmiar białka jest bardzo niekorzystny dla naszego zdrowia. Skuteczna dieta, to dieta zbilansowana i urozmaicona.

Powinna Pani zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, ponieważ bez nich nie straci się zbędnych kilogramów. Popełnia Pani kilka podstawowych błędów żywieniowych. Proszę zacząć od spożywania posiłków co 2-3 godziny. Oznacza to około 4-5 posiłków w ciągu dnia. Muszą być one regularne i częste, ale małe objętościowo, dzięki czemu organizm będzie otrzymywał paliwo do pracy wtedy kiedy potrzebuje i nie będzie musiał go więcej gromadzić w postaci tkanki tłuszczowej. Paradoksalnie jedz częściej – schudniesz!

Proszę pamiętać o tym. Drugą żelazną zasadą jest spożywanie pierwszego posiłków najpóźniej godzinę po obudzeniu się, dzięki temu przyspieszysz przemianę materii i pobudzisz organizm do pracy. Jedząc pierwszy posiłek o 13 powoduje Pani tylko to, że organizm gromadzi go później w postaci tkanki tłuszczowej, zamiast spalić. Proszę zapoznać się z resztą nawyków żywieniowych i postarać się do nich zastosować, bo bez tego ani rusz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dodatkowo musi Pani wiedzieć, że żadna zdrowa i skuteczna dieta nie da efektów natychmiast. Powinna Pani uzbroić się w cierpliwość i poświęcić trochę czasu i energii na utratę zbędnych kilogramów. Jednak nie oznacza to, że zdrowe odchudzanie jest pełne wyrzeczeń i poświęcania całego wolnego czasu i pieniędzy. Jeśli ma Pani problem ze zmobilizowaniem się oraz ustawieniem dla siebie diety proponuję udać się do poradni dietetycznej, gdzie specjalista ułoży specjalny plan odchudzania.
Proszę również pamiętać też o regularnej aktywności fizycznej, co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut. Przykładowe ćwiczenia na określone partie ciała znajdzie Pani na naszej stronie.

Pozdrawiam.