Nie potrafię się na niczym skupić - czy mam depresję?

Witam! Mam 17 lat. Podczas nauki nie potrafię się skupić, co chwilę mnie coś rozprasza, nie umiem usiedzieć nawet 15 minut nad książkami… Ostatnio zaczęłam wagarować i trudno mi wrócić do szkoły. Mam problemy z zapamiętywaniem. Często się złoszczę i wszystko mnie wkurza. Coraz częściej mam myśli samobójcze ;(. Trudno mi zasnąć a jak już zasnę to śnią mi się koszmary. Proszę o odpowiedz, bo już chyba nie daje sobie rady.

Witam serdecznie,
Zaburzenia depresyjne mogą występować w każdym wieku. Obraz depresji u dzieci i młodzieży jest podobny do depresji osób dorosłych (występowanie obniżonego nastroju, spowolnienia, poczucie winy lub beznadziejności), choć uważa się, że występują częściej takie objawy, jak: drażliwy nastrój, pogorszenie wyników w nauce, wycofanie z aktywności, myśli samobójcze. Jednym z objawów depresji mogą być również problemy z koncentracją uwagi i pamięcią.  Dość często występują również: nadmierna senność, zwiększony apetyt oraz wrażliwość na odrzucenie przez rówieśników.
Leczenie depresji u dzieci i młodzieży opiera się przede wszystkim na psychoterapii. W wielu przypadkach zaleca się terapię rodzinną. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja psychiatryczna w ramach poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, w celu określenia diagnozy i dalszych zaleceń. Na wizytę powinnaś wybrać się z rodzicem. Możesz również porozmawiać ze szkolnym psychologiem.
 http://portal.abczdrowie.pl/depresja-mozna-pokonac http://portal.abczdrowie.pl/depresja-u-dzieci http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-depresji-u-dzieci

Serdecznie pozdrawiam