Nie potrafię zapanować nad swoimi emocjami. Czy to choroba?

Witam. Mam ogromny problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić... Mam 8-miesięczną córeczkę. Kocham ją nad życie, a mimo to ranię. Nie potrafię zapanować nad swoimi emocjami. Wszystko mnie denerwuje. Kiedy ją karmię łyżeczką, a ona pluje, to wciskam jej tę łyżkę do buzi, gdy ją usypiam, a ona nie chce spać wpadam w furię, potrząsam nią. Boże, wiem że robię źle, chwilę potem żałuję tego z całego serca. Obiecuję sobie, że jutro będę spokojna, ale następnego dnia jest to samo. Nienawidzę siebie za to. Czy to choroba psychiczna? Czy ja muszę się leczyć? Dodam, że nigdy nie byłam tak nerwowa. Błagam o pomoc.

Witam!

Pani zachowanie względem dziecka może powodować u niego wady rozwojowe. Dziecko nie jest winne temu, że Pani ma problemy. Stosowanie opisanych metod to przemoc względem dziecka. Jeśli nie umie Pani sobie sama radzić ze swoimi problemami to proszę jak najszybciej skorzystać z pomocy psychologa.
Możliwe, że wzięła Pani na siebie zbyt wiele obowiązków i nie do końca była Pani gotowa na bycie matką. Jeśli poczuje Pani wzbierające emocje, proszę zastanowić się, jak Pani czułaby się na miejscu córeczki. Zachęcam do jak najszybszego kontaktu z psychologiem i pracy nad swoimi problemami.

Pozdrawiam