Nie radzę sobie z informacjami o nieszczęściach dzieci

Witam, Mam problem z radzeniem sobie z przykrymi informacjami. Dotyczy to głównie wiadomości o dramatach małych dzieci, które doświadczają maltretowania lub giną z rąk własnych rodziców. Ilekroć dowiaduję się o takich sytuacjach bardzo je przeżywam i wielokrotnie wracam myślami do tych informacji. Wyobrażam sobie co te dzieci mogły przejść i jak bardzo cierpiały. Sama jestem mamą, za dziecko oddałabym własne życie i nie mieści mi się w głowie, że w innych domach może być inaczej..
KOBIETA ponad rok temu

Jest Pani wrażliwa i to jest cena wrażliwości.
Osobowości nie zmieni się i okrutnego świata też, niestety...
Proponuję ograniczyć oglądanie dzienników TV, zbierają zło z całego świata i nastrajają pesymistycznie ludzi wrażliwych.
Czytanie gazet brukowych też nie przynosi pogody ducha...
Pozdrawiam Panią.