Nie rosną mi piersi

Mam 16 lat. Miesiączkuję od około 5 lat. Mam 155 cm wzrostu, a moja waga to 44 kg. Boje się, że moje piersi nie rosną, ponieważ nienałogowo, lecz od czasu do czasu palę papierosy. Chciałam jeszcze wspomnieć, że moja mama zawsze miała małe piersi. Czy ja w takim razie tak jak ona mogę mieć piersi o bardzo małym rozmiarze czy wpływa na to tylko palenie papierosów?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Najważniejszym czynnikiem określającym rozmiar i wygląd biustu jest dziedziczenie tej cechy po rodzicach. Jeśli Twoja mama ma biust określonych rozmiarów to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Twoje piersi osiągną porównywalny rozmiar.
Palenie papierosów dodatkowo stanowi czynnik hamujący wzrost organizmu.
Jeżeli chcesz aby rozwój przebiegał prawidłowo to powinnaś zerwać z paleniem tytoniu.

Redakcja abcZdrowie.pl