Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego, odczyn zapalny

otrzymałam wynik z cytologii szyjki macicy po operacji wycięcia macicy z przydatkami z rozpoznaniem : Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego . Odczyn zapalny. Brak cech atrofii. proszę o interpretację wyniku na język dla ludzi zrozumiały pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi jedynie odczyn zapalny w obrębie badanych tkanek. Pozostałe informacje nie wskazują na żadne patologie. Nie ma powodów do niepokoju.